پرداخت تضمین شده چیست؟

نویسنده : تیم تضمین اپ در حین یک خرید یا فروش بزرگ، ممکن است این سؤال برایتان پیش آید که آیا می‌توانید در این معامله به شخص مقابل اعتماد کنید یا نه؟دانستن مفهوم "تضمین" می‌تواند به شما كمك كند تا این ریسک را به حداقل برسانید و راحت‌تر پیش روید. چنانچه با یک معامله واقعی املاک و مستغلات یا یک فروش آنلاین سروکار دارید، ارزش این را دارد که بدانید پرداخت تضمین شده به چه معنی است و چگونه کار می‌کند.  

مبانی پرداخت تضمین‌شده

پرداخت تضمین‌شده یک توافق مالی است که در آن طرفین معامله یک "شخص ثالث" ( این شخص خریدار و فروشنده نیست) را به منظور نگه داشتن موقت پول، اسناد و یا دارایی‌های دیگر  قبل از نهایی شدن معامله، از طرف خود انتخاب می‌کنند. آن شخص ثالث که به عنوان یک تأمین‌کننده سپرده‌گذاری شناخته می‌شود، به محافظت از دارایی‌های خریدار و فروشنده کمک می‌کند. تا زمانی که هر دو طرف تعهدات خود را برای این توافق انجام دهند، اطمینان حاصل می‌کند تا این معامله امن‌تر شود. در حالت ایده‌آل، ارائه‌دهنده سپرده یک شخص ثالث بی‌طرف است که نگران این نیست که خریدار یا فروشنده با مشکل مواجه شوند چرا که درصدد حل آن به بهترین شکل ممکن برمی‌آید.  

نحوه کار پرداخت تضمین‌شده

هنگامی که شما متعهد به خرید یا فروش چیزی می‌شوید، موافقت می‌کنید که به شرایط خاصی تحقق ببخشید. به عنوان مثال، خریدار باید مبلغ توافق شده را تا زمان مشخصی پرداخت کند و فروشنده باید دارایی در حال فروش را ارائه کند. البته بیشتر معاملات پیچیده‌تر از این هستند. مثلا خریداران ممکن است قبل از پرداخت مبلغ، بخواهند ملک یا کالاهایی را که خریداری می‌کنند، بازرسی کنند. فروشندگان ممکن است بخواهند اطمینان حاصل کنند که مبلغی را دریافت خواهند کرد یا خیر (یا این فرصت را داشته باشند که اگر معامله با سرعت کافی انجام نشد، بتوانند آن را به هم بزنند.) کالای فروخته شده ممکن است به جای محصول، یک سرویس باشد. در تمهیدات پیچیده‌ای مانند این، ممکن است یکی از طرفین احساس عدم اطمینان کند که طرف دیگر تخفیف را اعمال خواهد کرد یا خیر و این موضوع نیاز به وجود شخص ثالث به عنوان "داور" را ایجاد می‌کند. ارائه دهنده تضمین، به عنوان این‌ واسطه عمل می‌کند و اطمینان می‌دهد که خریدار و فروشنده کاری که توافق کرده‌اند؛ را انجام می‌دهند. مسئولیت‌های ارائه دهنده تضمین در یک معامله، شامل دریافت وجه از یکی از طرفین، واریز وجه با توجه به شرایط توافق نامه و بستن وجه‌الضمان است. نقش آن‌ها در معامله، این است که پیش از انتقال وجه از دارایی خریداران و فروشندگان محافظت می‌کنند. البته با توجه به مبالغ بالا در معاملات بزرگ، باید از یک شرکت تضمین کننده مطمئن استفاده کنید. نهایت دقت را داشته باشید و  به صورت آنلاین کلمه "شکایت" را جستجو کنید تا هرگونه گزارش منفی را پیدا و رصد کنید. به همین ترتیب ، بررسی کنید که آیا ارائه دهنده مجوز‌های لازم جهت این کار را دارد یا خیر. تضمین را می‌توان در هر سناریو مالی و حقوقی استفاده کرد.  

پیام بگذارید

آخرین مطالب