آغاز مسیر شتابدهی کسب‌وکارهای فین‌تک در مرکز آیفینک

Table of Contents

استارت‌آپ‌های فین‌تک مستقر در مرکز آیفینک که مراحل انتخاب و شکل‌دهی را با موفقیت طی کرده‌اند، پس از دیداری صمیمانه با مهندس “سید ابوطالب نجفی” مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک و معاونین و مدیران این شرکت و در مراسمی نمادین، پای به مسیر شتابدهی گذاشتند.

مهندس نجفی در بدو ورود به مرکز آیفینک در نشستی با مدیران مرکز و شرکت هم آوا اظهار داشت: ایجاد شرکت خدمات انفورماتیک با اندیشه اتوماسیون شبکه بانکی شکل گرفت و با یک خواست جمعی و عزم ملی در بیست و شش سال پیش، به نقطه‌ای رسید که امروز از آن به عنوان یکی از مهمترین نیروهای محرک در حرکت به سمت دولت الکترونیک یاد می شود.

وی افزود: اکنون وقت آن رسیده تا استارت‌آپ‌های چابک و جوان‌ها برای تغییر و ایجاد شرکت های بزرگ در اندازه خدمات انفورماتیک دست به کار شوند.

مهندس نجفی ادامه داد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های لازم در صنعت بانکی کشور و حمایت مدیران ارشد شبکه بانکی از اقدامات نوآورانه در تغییر فضای کسب و کار، شاهد شکل‌گیری شرکت‌های پیشرو و نوآور در این صنعت و به تبع آن، شاهد تحول و نیز کاهش خروج نیروهای متخصص از کشور باشیم.

asreank 132

همچنین مهندس “هاشمی اقدم” مدیرعامل شرکت فرادیس گستر کیش در ادامه افتتاحیه رویداد آغاز مرحله شتابدهی استارت‌آپ‌ها حاضر تصریح کرد: جذب تیم‌ها با شیوه های مختلفی از جمله حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای تخصصی مرتبط، مراجعه به فضاهای کار اشتراکی، برگزاری جلسه با تیم ها، رصد اکوسیستم فینتک، برگزاری رویدادهای اختصاصی و بررسی درخواست‌ها و ایده های رسیده صورت گرفت.

وی به سه رویداد اختصاصی برگزار شده در آیفینک با عنوان سر نخ یک و دو و نوآوردگاه در یکسال اخیر اشاره کرد و بیان داشت: درمجموع 61 تیم ارزیابی اولیه شدند که در نهایت 6 تیم به مرحله شتابدهی رسیدند.

رضا کلانتری نژاد، مدیرعامل هم آوا نیز در نشست مقدماتی ضمن قدردانی از مجموعه خدمات انفورماتیک برای اعتماد به این مرکز و حمایت مجدانه از برنامه های آن، اظهار امیدواری کرد این روند همچنان ادامه داشته باشد.

در ادامه این بازدید، مدیرعامل و معاونین شرکت خدمات انفورماتیک ضمن بازدید از فضای اشتراکی زاویه و گفت و گو با برخی از ایده‌پردازان حاضر در این سالن وارد مجموعه آیفینک شدند و بطور مفصل با تک تک تیم ها به گفتگو پرداختند.

گفتنی است مرکز «آیفینک» واقع در کارخانه نوآوری آزادی حاصل تصمیم شرکت خدمات انفورماتیک برای حمایت از استارت‌آپ‌های  فین‌تک و ایجاد تحول در صنعت بانکی و حوزه‌های مالی مرتبط است.

منبع: asrebank.ir  و jamejamdaily.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استارتاپ های یونیکورن

یونیکورن‌های فینتک دنیا

یونیکورن‌های فینتک دنیا کدامند؟ همه می‌دونیم که فناوری‌ها، نقش بسزایی در زندگی آدما دارن؛ با پیشرفت فناوری‌ دیگه خبری از صف‌های بلند برای پرداخت قبوض

ادامه مطلب »