بانک‌های سنتی می‌توانند از نئو بانک‌ها و شرکت‌های فینتک بیاموزند

بانک‌های سنتی، بانک‌ها و شعب آن‌ها در سراسر جهان همه نیازهای مالی ما مانند وام، صدور کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی، افتتاح یا بستن حساب‌های بانکی، بیمه و غیره را برآورده می­کنند. با این حال، شرکت‌های فینتک با ارائه نرم‌افزارهای نئوبانک با راه‌حل‌های مالی نسل بعدی بی‌سر و صدا ظاهر شدند. بانک‌های سنتی شرکت های فینتک طیف گسترده­ای از راه حل­های پرداخت بدون تماس را با استفاده از برنامه های مدیریت پول و نرم افزار پرداخت آنلاین برای مشتریان خود ارائه می­دهند. در سال 2021، اندازه بازار جهانی نئوبانکداری بر اساس مشاهده عالی داده ­های تحقیقاتی 47.39 میلیارد ارزش داشت. راهکار نئوبانک از سال 2022 تا 2030 با CAGR سالانه 53.4 درصد به رشد سریع خود ادامه خواهد داد. طبق آمار، تا سال 2028، اندازه بازار راه حل های بانکداری آنلاین نئوبانک ها با نرخ متوسط سالانه از نرخ رشد مرکب سالانه 47.7 درصد افزایش می یابد که ممکن است به ارزش 722.6 میلیارد دلار آمریکا برسد.

راهکارهای نئو بانک چیست؟

نئو بانک‌ها شرکت‌های راه‌حل نرم‌افزار فینتک دیجیتال هستند که صرفاً با استفاده از برنامه‌های مدیریت پول کار می‌کنند. به عبارت ساده، نئوبانک­ نوعی بانک دیجیتال بدون شعبه است و راه حل­های نوآورانه پرداخت آنلاین و راهکارهای مدیریت ثروت دیجیتال را ارائه می­دهد. نئوبانک یک شرکت مستقل راه حل فینتک دیجیتال است که روندهای پرداخت دیجیتال را بدون هیچ شعبه فیزیکی ارائه می‌دهد. داده‌های تحقیقات بازار Zion نشان می‌دهد که از سال 2010 در سطح بین‌المللی، بیش از 300 نئوبانک راه‌اندازی شده‌است که طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های کیف پول موبایل و وب را ارائه می‌کنند. اندازه بازار راه‌حل نئوبانک­های بین قاره ای 18.604 میلیون دلار آمریکا در سال 2018 برآورد شد. بانک‌های سنتی پیش‌بینی می‌شود که بخش نئوبانکداری در سال 2026 به ارزش 394 میلیون دلار آمریکا درآمد جمع کند که ممکن است رکورد تقریبا نرخ رشد مرکب سالیانه 46.5٪ را طی سال‌های 2019-2026 ایجاد کند.

نئو بانک‌ها در مقابل بانک‌های سنتی

در اینجا چند مورد است که بانک‌های سنتی باید از نئوبانک­ها یک راه‌حل مالی نسل بعدی و شرکت‌های راه‌حل نرم‌افزار فینتک دیجیتال بیاموزند.

 اتوماسیون فرآیند بدون دردسر

نرم افزار نئو­بانک با تأثیرگذاری بر فناوری و هوش مصنوعی برای ارائه طیف وسیعی از راه حل­های بانکداری آنلاین به مشتریان، سیستم بانکداری سنتی را مختل می­کند. نرم افزار نئوبانک با یک فرآیند خودکار جلو و عقب ارائه می­شود که نه تنها هزینه عملیاتی بانک­ها را کاهش می­دهد بلکه احتمال خطاهای انسانی را نیز از بین می­برد. بانک‌های سنتی از رویکرد بانکداری متقابل پیروی می‌کنند که شامل بانک‌های سنتی (شعبه‌های بانک و خودپرداز) و همچنین بانکداری دیجیتال با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف پرداخت آنلاین برای ارائه محصولات و خدمات مختلف به مشتریان است.

راه‌حل انعطاف پذیر پرداخت‌های بدون تماس با زیرساخت ابری

راه‌حل‌های ابری مبتنی بر هوش مصنوعی هوشمند توسط نئوبانک‌ها استفاده می‌شوند، شرکت‌های نرم‌افزاری می‌توانند به راحتی داده‌ها را ذخیره و مدیریت کنند، در حالی که این یک چالش برای بانک‌های سنتی است. یک زیرساخت انعطاف‌پذیر ایجاد شده است که به کارمندان نئوبانک اجازه می‌دهد به راحتی به اطلاعات مربوط به حساب‌های مشتریان دسترسی داشته باشند. این منجر به ارائه بهترین و مبتکرانه ترین راه­حل­های پرداخت برای مشتریان می­شود و همچنین کمک به مشتری را افزایش داده و خطر سرقت داده­ها را کاهش می­دهد.

بالا بردن تجربه مشتری

راهکار نئوبانک طیف گسترده‌ای از خدمات روند پرداخت دیجیتال را به مشتریان خرده‌فروشی و همچنین شرکت‌های کوچک تا متوسط ارائه می‌دهد که شامل جذب مشتری، انتقال پول تلفن همراه محلی و بین‌المللی، برنامه‌های انتقال پول همتا به همتا و امور مالی شخصی می‌شود. شرکت‌های توسعه نرم‌افزار مالی و نئوبانک­ها موفق شده‌اند به سرعت مشتریان را به سمت راه‌حل‌های مدیریت ثروت دیجیتال خود مجذوب کنند. تا سال 2020، تقریباً بیش از 1.9 میلیارد مشتری در سراسر جهان وجود دارد که به طور فعال از نرم افزارهای پرداخت آنلاین مختلف استفاده می­کنند و پیش بینی می­شود تا سال 2024 به 2.5 میلیارد نفر برسد. بانک‌های سنتی

مزایای نئو بانک برای شرکت­ها

نئو بانک‌ها کاملا دیجیتال هستند، نرم‌افزار نئوبانک پنجره‌ای وسیع را برای راه‌حل‌های بانکداری آنلاین باز می‌کند که به مشتریان شما مزیت می‌دهد. در ادامه نکاتی وجود دارد که شما را برای انتقال از بانکداری سنتی به نئوبانکداری جالب می­کند.

افتتاح حساب مالی بدون دردسر

نئوبانک­ها هیچ بانک فیزیکی ندارند و به صورت آنلاین کار می­کنند، پس ایجاد یا افتتاح حساب برای مشتریان آسان و سریع می شود. با استفاده از برنامه های مدیریت پرداخت تلفن همراه و انجام مراحل ثبت نام، مشتریان می­توانند به راحتی با استفاده از دستگاه های الکترونیکی هوشمند خود در هر زمان و هر مکان حساب باز کنند.

برنامه‌های انتقال پول موبایل محلی و بین‌المللی همه‌کاره

یک پلتفرم نئوبانک مزایای متعددی از جمله راه حل­های پرداخت بدون تماس را برای مشتریان فراهم می­کند. هنگامی که مشتری در هر نئو­بانکی حساب داشته باشد، با استفاده از جزئیات کارت یا جزئیات تراکنش، می­تواند به راحتی برای خرید خود پرداخت انجام دهد. انتقال پول محلی و بین المللی یا انتقال پول همتا به همتا با استفاده از راه حل‌های نرم افزاری فینتک دیجیتال آسان می شود، حتی اگر مشتری شما در حال سفر به خارج از کشور باشد این انتقال بر اساس نرخ تبدیل پول انجام می­شود.

راهکار نئوبانک گزارش ­گیری هوشمند را ارائه می­دهد

مزیت مهم نئوبانک­ها گزارش‌دهی هوشمند است که در آن تراکنش‌های فوری با استفاده از نرم‌افزار نئوبانک انجام می‌شود، علاوه بر این، مشتریان می‌توانند جزئیات تراکنش فوری و جزئیات موجودی حساب به‌روز دریافت کنند. تمامی تراکنش­ها به صورت ایمن در نرم­افزار پرداخت آنلاین ذخیره شده و مشتری می­توانند جزئیات تراکنش خود را از هر کجا و در هر زمان بررسی کنند. راه حل‌های مالی نسل بعدی راه­ حل­های مدیریت ثروت دیجیتالی را به مشتریان ارائه می­دهد که می­توانند هزینه­ های خود را پیگیری کنند، پس‌انداز خود را مدیریت کنند و همچنین می­توانند یک هدف پس انداز سفارشی ایجاد کنند. جمع بندی انقلابی در صنعت بانکداری وجود دارد، جایی که مشتریان شروع به پذیرش خدمات بانکداری دیجیتال کرده‌اند و فرآیند دیجیتال‌سازی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهانی تسریع شده است. افراد بیشتر و بیشتری به سمت خدمات راه‌حل نرم‌افزاری دیجیتال فینتک که در صنعت مالی رونق گرفته است، حرکت می­کنند. بانک‌های سنتی فرآیندهای خسته ­کننده­ای دارد که از ایجاد حساب کاربری گرفته تا ارتقای کارت بانکی تا انجام تراکنش­ها شروع می شود. همچنین تراکنش‌های مالی تنها زمانی امکان‌پذیر است که مشتری فقط در ساعات بانکی به بانک‌های سنتی مراجعه کند و این امر به فرآیندی خسته‌کننده تبدیل می‌شود و وقت و انرژی مشتریان را می‌گیرد. از سوی دیگر، نئو بانک هیچ بانک فیزیکی ندارد و به صورت آنلاین فعالیت می‌کند، بنابراین مشتریان می توانند به راحتی تراکنش‌های مالی خود را در هر زمان و مکان مدیریت کنند. آینده راه حل نئو­بانک­ها روشن است زیرا نئوبانکداری مزایای بسیاری دارد و راه حل‌های مالی نسل بعدی مختلفی ارائه می‌دهد. با نرم‌افزار نئوبانک مشتریان می‌توانند راه‌حل‌های مدیریت ثروت دیجیتالی ساده و سریع مانند پرداخت‌های فوری، گزارش‌دهی هوشمند، روش‌های انتقال آسان پول و بهترین کمک به مشتری را دریافت کنند. گردآوری: فریبا بامداد

پیام بگذارید

آخرین مطالب