حوزه‌های اصلی فینتک کدامند؟

Table of Contents

 

  • فناوری‌های تطابق مقررات (RegTech): همه نظام‌­های مالی، مقرراتی دارند. استارت‌­آپ­‌های فعال در این حوزه سعی می­‌کنند تا انواع تخلفات مالی و نقض قوانین را شناسایی و نظام سالم مالی را نوید دهند.
  • فناوری‌­های پرداختی (PayTech): سرعت و صحت پرداخت­‌های ریز و درشت، ارمغان استارت‌آپ‌های این حوزه است.
  • فناوری­‌های بانکی (BankTech): استارت‌آپ‌­هایی که به بانک­‌ها کمک می­‌کنند تا نیاز به مواجهه کمتری با مشتریان بانک و نیازهای متنوع آنها داشته باشند در این دسته، قرار خواهند گرفت. تنوع‌بخشی به خدمات بانک­‌ها منطبق با نیازهای مشتریان و افزایش رضایت مشتری، ارزش پیشنهادی این استارت‌آپ‌ها است.
  • فناوری­‌های مدیریت ثروت (WealthTech): اگر استارت‌آپی سعی کند تا سرمایه­‌های مردمی را در جریان خلق ثروت در بازارهای تولید، سرمایه و مالی قرار دهد، در این دسته مشغول به فعالیت است.
  • فناوری­‌های قرض و وام (LendTech): استارت آپ­هایی که با هدف دسترسی مردم به وام­‌های ارزان­تر و ایجاد اعتماد بین افراد برای قرض­‌دادن ایجاد می­‌شوند، بازارهای جدیدی را ایجاد و توسعه می­‌دهند.
  • حوالجات ارزی(Remittance)امروزه بسیاری از بازرگانان و گردشگران ایرانی و خارجی برای تبادل ارزی با چالش­‌هایی روبرو هستند. استارت‌آپ‌­هایی که بتوانند با رعایت سیاست­‌های ارزی کشور، زمینه‌­ساز تبادل یا تهاتر ارزی شوند، می‌­توانند به این بخش از نیاز بازار، پاسخ دهند.
  • بلاکچین (Blockchain): یکی از فناوری‌­های انقلابی که می‌­تواند اعتماد بین فردی و بانکی را افزایش دهد و مدل­‌های جدیدی را خلق کند، بلاکچین است. استارت‌آپ‌­های این حوزه تلاش می­‌کنند تا روابط بین فردی، شرکتی و بانکی را بازتعریف کنند.
  • مدیریت مالی شخصی (PFM): همه ما نیاز داریم تا مواظب درآمدها و هزینه­‌های خود باشیم، اما انجام همه این کارها و مهمتر از همه، متعهد ماندن به برنامه های مالی (بودجه مشخص شده)، کار سختی است. استار‌ آپ‌­های این حوزه کمک می­‌کنند تا بتوانیم مراقب‌ت­ها، برنامه‌­ریزی‌­ها و اجرای برنامه­های خود را به سرانجام برسانیم.
  • فناوری­‌های بیمه (InsureTech): زندگی امروزی بشری بسیار  پر ریسک است  اما اگر قرار باشد برای همه این ریسک‌ها، بیمه تهیه کنیم، هزینه گزافی باید پرداخت شود. استارت آپ­های فناوری بیمه کمک می‌­کنند تا بهترین و معقول‌­ترین بیمه‌­های لازم برای هر فرد، به دستش وی رسیده و آرامش بیشتری دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استارتاپ های یونیکورن

یونیکورن‌های فینتک دنیا

یونیکورن‌های فینتک دنیا کدامند؟ همه می‌دونیم که فناوری‌ها، نقش بسزایی در زندگی آدما دارن؛ با پیشرفت فناوری‌ دیگه خبری از صف‌های بلند برای پرداخت قبوض

ادامه مطلب »